گفتارهای آموزشی

مقاله‌های آموزش موسیقی (برای والدین هنرجویان)

هدف از ایجاد این بخش سایت، بخش مقاله‌های آموزش موسیقی چیست؟ والدین بسیاری از کودکانی که در دوره‌های موسیقی کودک شرکت می‌کنند آموزش موسیقی ندیده‌اند. در نتیجه در نسل حاضر تعداد والدینی که موسیقی می‌دانند بسیار اندک است. از این رو شکافی بین نحوه برخورد والدین با تمرین‌های کلاس‌های موسیقی در قیاس با کلاس‌های دیگر وجود دارد. عدم توانایی پدر و مادر در کمک به فرزند برای تمرین و کارهایی که در خانه باید انجام شود، جدا از بار روانی که (هم برای کودک و هم برای والدین) در پی دارد، سرعت پیشرفت آموزش را هم کاهش می‌دهد.

تا کنون راه‌های مختلفی برای حل این مشکل پیشنهاد و اجرایی شده‌است. در کنار تمام این راه‌حل‌ها، در اینجا قصد دارم مجموعه‌ای از مقاله‌های آموزش تئوری موسیقی را برای والدین بچه‌های کلاس‌های موسیقی کودک، بچه‌های کر کودک کاموا و همینطور هنرجویان دوره‌های سلفژ گام فراهم کنم. چه برای مطالعه و آموزش منظم و چه به صورت مرجع برای مواردی که فراموش کرده‌ایم یا به مشکلی در موردشان برخورده‌ایم. اگر انتشار این گفتارهای آموزش موسیقی برای دیگران نیز مفید واقع شود، باعث خوشحالی من است.

این مقالات کوتاه آموزشی به مرور افزایش و بهبود خواهند یافت. لطفا در صورت نیاز به آموزش موردی که اکنون در سایت موجود نیست، یا در صورت مشاهده ایراد و یا تمایل به ارائه پیشنهاد از فرم پایین همین صفحه استفاده نمایید.

مقاله‌های آموزش موسیقی (برای والدین هنرجویان)

پاورقی مقاله‌های آموزش موسیقی

در پایین مقاله‌های این مجموعه این پاورقی را می‌توانید ببینید:

از مجموعه گفتارهای آموزشی : این مجموعه برای آموزش منظم و یا مراجعه‌های گاه‌به‌گاه والدین کودکانِ حاضر در دوره‌های موسیقی کودک طراحی شده‌است. این مقالات کوتاه آموزشی به مرور افزایش و بهبود خواهند یافت. در صورت نیاز به آموزش عناوینی که اکنون در سایت موجود نیست، مشاهده ایراد و یا تمایل به ارایه پیشنهاد از صفحه ارتباط با من استفاده نمایید.

برای مطالعه بیشتر در زمینه تئوری موسیقی می‌توانید به کتاب مصطفی‌کمال پورتراب با نام «تئوری موسیقی» (لینک خرید) یا کتاب «تئوری بنیادی موسیقی» نوشته پرویز منصوری (لینک خرید) مراجعه کنید. کتاب تئوری بنیادی موسیقی که من ترجیحش می‌دهم، ممکن است در نوبت‌های مختلف چاپ رنگ جلدش عوض شود. این نسخه‌ها با هم تفاوتی ندارند.

بایگانی گفتارهای آموزشی

ساختار گفتارهای آموزشی سایت در حال تغییر و بهبود است. این تغییرات برای ایجاد سهولت گسترش و افزایش این گفتارها و همینطور دسترسی آسانتر مخاطبان در حال انجام است. به مرور همه‌ی گفتارها به این بخش افزوده خواهند شد.


سوال و پیشنهاد موضوع

اگر سوالی دارید که پاسخ آن را پیدا نکرده‌اید و یا پیشنهادی برای تهیه گفتار آموزشی دارید، از فرم زیر استفاده کنید.

توجه کنید که ممکن است فرایند تهیه و انتشار یک گفتار آموزشی جدید زمان‌بر باشد. در این صورت جواب سوال شما را از طریق آدرس ایمیلی که در پایین وارد می‌کنید برای شما می‌فرستیم تا منتظر اتمام فرایند نشوید.

"[الزامی]" بخش‌هایی را نشان می‌دهد که حتماً باید پر شوند.

لطفاً نام و نام خانوادگی یا نام مستعارتان را با صفحه‌کلید فارسی وارد کنید.
تنها برای پاسخ به پیام شما استفاده می‌شود.
در صورت تمایل آدرس وبسایت، شبکه‌های اجتماعی و شماره‌تلفن خود را در این قسمت در پایان متن وارد کنید.
ابزار «کد امنیتی» تلاش می‌کند با تشخیص ربات از انسان، از ارسال پیام‌های خودکار تبلیغاتی و هرزنامه جلوگیری کند.